Lared

 • Zväčšiť veľkosť písma
 • Predvolená veľkosť písma
 • Zmenšiť veľkosť písma
Zaujímavosti


Štúdium v skupinkách - Ako hospodáriť s financiami Božím spôsobom

Cieľom kurzu je skúmať, čo ti Boh hovorí do srdca cez Sv. Písmo v týchto oblastiach a zdieľať sa v skupinkách. Práve skupinka menšieho počtu do 12 ľudí umožní osobnejšie a konkrétnejšie rozoberať otázky, ktoré vzišli zo štúdia alebo z vášho života. 

Základná charakteristika skupinky:

 • štúdium je bezplatné
 • v prípade manželov sa doporučuje účasť oboch
 • je možné organizovať kdekoľvek v SR
 • je dostupné pre akékoľvek cirkevné spoločenstvo
 • vedie ju zaškolený koordinátor dobrovoľník
 • celkové štúdium trvá 10 až 12 týždňov (štúdium na dennej a stretávanie na týždennej báze)
 • jednotlivé stretnutia trvajú cca 90 min
 • štúdium pozostáva aj z praktických úloh
 • študijný materiál:
  • kniha Peníze až na druhém místě
  • pracovný zošit

 

Čo sa naučíte?
Čítať celý článok...
 

Knižný tip

E-mail Tlačiť PDF

Peníze až na druhém místě
Cesta ke skutečné finanční svobodě
autori: Mark Lloydbottom, Howard Dayton
Vydavateľstvo: Návrat domů, 2013
cena: 9,45 EUR

Mnoho ľudí má problémy, ktoré súvisia s financiami, napríklad dlhy, ubíjajúce zamestnanie alebo príliš malé úspory. Na základe nedávno uskutočneného prieskumu bolo zistené, že k viac než polovici rozvodov dochádza v dôsledku finančných tlakov na domácnosť. Dusivý materializmus okráda ľudí o duchovný elán.

V knihe Peniaze až na druhom mieste sa dozviete, že Biblia nám o peniazoch hovorí veľmi veľa. Vo viac než 2300 veršoch popisuje všetko, čo potrebujeme vedieť o tom, ako zaobchádzať s peniazmi. V Biblii je možné nájsť detailný plán, ako spravovať svoje financie. Táto kniha je niele praktická, ale vďaka nej tiež zistíte, aký veľký vplyv na vaše hospodárenie s peniazmi má váš vzťah s Bohom.

možnosť objednania

 

Kniha: Finančná sloboda v praxi

E-mail Tlačiť PDF

Dávame do povedomia novú knihu, plnú praktických príkladov z reálneho života kresťana v oblasti financií, nakupovania, rodinného rozpočtu, pohľadu na peniaze v manželstve a v cirkvi atď. Kniha je určená pre kresťanov všetkých cirkví a spoločenstiev. Môžete si prečítať i niekoľko ukážok z knihy. Prehľad obsahu knihy a možnosť objednať si ju nájdete tu.
Autor knihy: Peter Vaľo
Cena: 3,-EUR

 

Kniha: Breviár etiky podnikania

autor: Gabriel Blaškovič
Breviár etiky podnikania ponúka čitateľovi vyše 660 aforizmov, citátov a myšlienok od viac ako 330 autorov z celého sveta, ktoré odkázali ľudia ľuďom v priebehu troch tisícročí. Pri výbere dal autor prednosť myšlienkam, ktoré majú podnikateľa zušľachťovať a robiť ho lepším, pretože všetky neduhy medzi ľuďmi a všetky spoločenské konflikty majú svoje korene v nedostatku morálky v našom každodennom živote. Čitateľ dostáva do rúk pomocníka, ktorý mu podľa jeho osobnej voľby naozaj denne, alebo vtedy keď to potrebuje, ponúka povzbudzujúce myšlienky, ktoré mu môžu svietiť na ceste pri jeho často neľahkých podnikateľských alebo životných situáciách. Kniha ponúka prameň pozitívnej energie pre vašu prácu, rodinu a vôbec pre život.
Viac informácií o knihe, jej cene a možnosti objednania nájdete tu.

 

Zminimalizuj svoj životný štýl

Nerob si starosti, zjednodušuj! Myšlienka minimalizmu je fascinujúca: žiť šťastnejšie s menším množstvom vecí, mať viac času a energie pre to, čo je skutočne dôležité. Ale ako to funguje v praxi? Mnoho ľudí na svete nevlastní nič alebo oveľa menej než 100 vecí.  Keď sa pozrieme okolo seba v našej kancelárii či obývačke, frustrovane si vzdychneme: „Však už len v tejto miestnosti je viac než 100 vecí – ako by som mal zredukovať všetky predmety, čo mám  na 100?“ Americká pisateľka blogov Tucker  Cummings ponúka niekoľko tipov:

1. Vytvor si zoznam všetkých svojich vecí
Len ten, kto presne vie, čo vlastní, sa môže múdro rozhodnúť, s čím sa rozlúči. Spísať tento zoznam môže byť časovo náročné, ale tento proces sa oplatí aj preto, že si človek uvedomí, že vlastní priveľa vecí. Potom sa predmety dajú kategorizovať, buď podľa meistnosti (kuchyňa, obývačka), častosti  používania (denne, mesačne, ročne) alebo účelu (zábava, práca).
2. Ponechaj si len viacúčelové predmety
To, čo slúži len na jeden účel a zaberá priveľa miesta, netreba uschovávať. Pozitívnou vecou je napríklad gauč, ktorý sa dá rozložiť a poslúži aj ako posteľ pre hostí. Alebo kávový stolík, ktorý možno využiť aj ako písací stôl.
3. Nebuď príliš prísny
Pri odstraňovaní haraburdia a zbytočných vecí nejde o to, aby sme sa pripravili o každú radosť.  V zjednodušení by sme mali nájsť pôžitok. Mali by ti ostať len veci, ktoré ťa robia šťastným a tvoj život jednoduchším. Ak je teda niekto vášnivým milovníkom čaju, mal by si ponechať kanvicu na čaj hoci má viacúčelový hrniec či mikrovlnku, kde si rovnako môže zohriať vodu. Nezamieňajme si minimalizmus so skromnosťou.

Čítať celý článok...
 


Stránka 1 z 3