Lared

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma

Čo je LARED

Občianske združenie LARED bolo založené 30. novembra 2012. Jeho názov je prevzatý z francúzštiny a v preklade znamená "sieť". Predchodcom bol projekt s tým istým názvom, ktorý  v rokoch 2004 - 2012 fungoval v rámci združenia JPK, ktoré jeho činnosť celé roky realizovalo a podporovalo.

Cieľom činnosti združenia je podporovať podnikateľov a ľudí v zodpovedných pozíciách vo vnášaní kresťanských hodnôt do prostredia, v ktorom pôsobia.
Táto skupina ľudí je vystavená rozličným tlakom a náročným rozhodovaniam v pracovnom aj súkromnom živote, pričom často nemajú k dispozícii podporu vo forme skúseností iných ľudí v podobných pozíciách. Jedným z cieľov LARED je “zosieťovať” tieto skupiny ľudí a taktiež vytvoriť platformu na ich vzájomné stretávanie. K dispozícii je kvalifikované vzdelávanie s dôrazom na aplikovanie kresťanských, biblických princípov v živote a v obchodnom svete.

LARED predstavuje sieť ľudí - najmä podnikateľov, živnostníkov, manažérov, vedúcich pracovníkov ako aj iných ľudí z rôznych oblastí života a z rôznych cirkevných denominácií, ktorých znepokojuje úpadok kresťanských princípov a hodnôt, ktoré boli kedysi v našom systéme a spoločnosti považované za dôležité a absolútne.
LARED chce povzbudzovať a pomáhať ľuďom v zodpovednosti k tomu, aby boli "soľou zeme" a "svetlom sveta" - aby tak "ochutili" svoje prostredie Bohom danými princípmi a vniesli svetlo tam, kde je tma a šero. Ľudia spojení v tomto projekte veria, že keď sa aplikuje spravodlivosť, právo a férovosť v našich komunitách, v krajine a vo svete, podporuje sa tým všestranný rozvoj spoločnosti, ako aj správne riadenie vo firmách, rodinách či spoločnosti. Boh aj dnes povoláva ľudí k tomu, aby boli iniciátormi zmeny: najprv u seba, potom vo svojom okolí. Zmeny, ktorá bude v súlade s jeho vôľou. Zmeny, ktorá zmenia životné i obchodné prostredie a vzťahy na spravodlivejšie  férovejšie, morálnejšie a láskavejšie.

Ak sa chcete dozvedieť viac, môžete nahliadnuť do stanov združenia a kontaktovať nás na e-mailovej adrese:  Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .