Lared

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma

Zaškolujme dôkladne pracovníkov (impulz)

E-mail Tlačiť PDF

Mnoho klasických podnikov, pripravujúcich na povolanie klampiarov, stolárov, elektrikárov a iných remeselníkov, doteraz vzdelávalo v tom či onom povolaní budúce generácie.
Začiatočník pritom sprevádza už skúseného zamestnanca, aby sa naučil, čo a ako treba robiť, a učí sa tomu ako pozorovaním tak i tým, že sám priloží ruku k dielu.

V obchodnom a pracovnom svete sa používa podobná stratégia, hoci sa pritom len zriedka hovorí o “učňoch”. Namiesto toho sa toto vzdelávanie často deje formou mentoringu alebo praxe.
Mentoring môže mať rôzne formy a môže sa realizovať ako formálny program, ako časť niekoho úlohy alebo ako neformálny a na vzťah orientovaný proces. V každom prípade môže byť skúsený pracovník veľmi užitočný novému zamestnancovi v čase,  keď začína pracovať v nejakej firme.
Niekedy sa pritom vynorí otázka: “A čo je cieľom nášho mentoringu?” Je oprávnená, dokonca veľmi dôležitá, aby mentoring priniesol želaný výsledok.  Cieľom môže byť nielen príprava jednotlivca na jeho špeciálnu oblasť zodpovednosti, ale tiež pomôcť mu porozumieť firemnej kultúre a jej hodnotám a osvojiť si ich.

Vo svete koncernov sú rodinné firmy, ktoré existujú už celé generácie, vzácnosťou – hlavne tie, ktoré pretrvajú viac než dve generácie. Jedným z dôvodov je neschopnosť odovzdať hodnoty a prax, ktoré na začiatku firmu urobili úspešnou. Ľudia, ktorým sa dostane mentoring, môžu pozorovať dlhoročných zamestnancov firmy a vidieť, ako zaobchádzajú s určitými situáciami, predovšetkým keď pracujú v strese. Niektoré veci sa ľahšie odkukajú než teoreticky naučia. Dobrý, dôsledný model role mentora môže výrazne prispieť k rozvoju dobrého pracovníka.
Takýto mentorský vzťah môže byť kde je to len možné efektívnym spôsobom ako vzdelávať nasledovnú generáciu a vyzbrojiť ju potrebnými nástrojmi. Bez tejto možnosti sa budú mnohí ľudia dopúšťať drahých chýb a skôr zlyhajú.
Pritom je nevyhnutné, aby bola mentorom osoba, ktorá je vhodná ako vzor a učiteľ. Mentor, ktorý má nízky štandard práce alebo vykazuje neprijateľné hodnoty a spôsoby správania, nemôže nových pracovníkov priviesť k tomu, aby podávali lepší výkon.

Ako povedal Ježiš v Lukášovi 6,40: „Žiak nie je nad učiteľa. No každý, kto je vyučený, bude ako jeho učiteľ. “  Tým, že Ježiš predchádzal svojich nasledovníkov, ukázal im, že ľudia nemôžu iným odovzdať viac než to, čo sami majú, žijú a pracujú. Alebo ako je to vyjadrené v Prísloviach 27,17: „Železo sa brúsi železom, charakter blížneho obrusuje človek.“

Z tohoto dôvodu, ak chcete niekoho dobre vyškoliť, tak by ste mu prípadne jej mali dať mentora. Mal by to byť niekto z vašich najlepších zamestnancov, niekto, kto je vo vašej firme vážený. Snáď sa potom z nového pracovníka stane ďalší výkonný zamestnanec vašej firmy, ktorý tak ako jeho mentor bude schopný školiť iných.

Rick Boxx

(ak máte záujem dostávať od nás týždenne bezplatné impulzy, môžete si ich objednať na e-mailovej adrese: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. )