Lared

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Semináre

Prednáška: Etika v podnikaní

E-mail Tlačiť PDF

Srdečne Vás pozývame na seminár pre veriacich podnikateľov, ktorý sa uskutoční
v sobotu 15.11.2014 so začiatkom o 14,00 hod v priestoroch zborovej miestnosti ECAV, na Zvonárskej ulici 23 v Košiciach.
Seminár bude s účasťou hosťa - doc. ThDr. Martina Uháľa PhD. na tému Etika v podnikaní.

Program :

14,00 - 16,00 Prednáška
16,00 - 18,00 Diskusia s hosťom

Vzhľadom na kapacity miestnosti je nutné potvrdiť svoju účasť e-mailom najneskôr do stredy 12.11.2014 na adrese: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .

Tento oznam sa týka hlavne podnikateľov z východného Slovenska a ľudí, ktorým nie je cestovať do Košíc priďaleko.

 

Timo Plutschinski na Slovensku

20.apríla 2012 navštívil Slovensko nový prezident organizácie EUROPARTNERS, organizácie, ktorá spája kresťanských podnikateľov a ľudí v zodpovednosti v 35 európskych krajínách. Timo Plutschinski sa stretol s podnikateľmi v Starej Turej a v Košiciach. Sprevádzal ho Martin Maurer, náš dlhoročný spolupracovník, ktorý vedie nemeckú organizáciu Christen in der Wirtschaft. Hlavnou témou stretnutí bola "Moja viera vo všedné dni". Timo hovoril o tom, že ako kresťania máme tendenciu vyčleniť nášmu kresťanstvu nedeľu a vytvoriť si kresťanský svet paralelne popri reálnom svete. A táto skutočnosť nám  bráni byť svetlom a soľou tejto zeme na mieste, kde sme a pracujeme, v našom každodennom prirodzenom prostredí. Na obe stretnutia prišlo okolo 20 ľudí, vládla príjemná a otvorená atmosféra. Po prednáške nasledovala diskusia s množstvom otázok, komentárov a rôznych praktických osobných skúseností.

 

Stretnutia v apríli

21. apríla 2012 pripravujeme 2 tematické stretnutia pre kresťanských podnikateľov, manažérov a ľudí v zodpovednosti.

Prvé sa uskutoční v Starej Turej o 8.30 na adrese: Hlubockého 6.
Druhé sa uskutoční v Košiciach v ten istý deň o 18.00 na adrese: Zvonárska ulica 23.

Téma stretnutí: Moja viera vo všedné dni

Čakáme hostí z Nemecka, z organizácie Europartners a Christen in der Wirtschaft. Obe organizácie pracujú s kresťanskými podnikateľmi, manažérmi a vedúcimi pracovníkmi v rôznych sférach spoločnosti s cieľom povzbudzovať ich k životu a práci v súlade s biblickými princípmi a ich vierou.
Martin Maurer je naším dlhoročným spolupracovníkom a priateľom. Tentokrát ho bude sprevádzať Timo Plutschinski - rečník aprílových stretnutí, ktorý vedie organizáciu Europartners.

Tešíme sa na skoré stretnutie so záujemcami!

info: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript.

 

 

 

Seminár v Košiciach

29. - 30. apríla 2011 sa v prednáškovej miestnosti zborového centra ECAV na Zvonárskej ulici 23 v Košiciach stretli podnikatelia a záujemcovia o pokračujúcu sériu seminárov
"Podnikanie podľa biblických princípov". Ani silná konkurencia - MS v ľadovom hokeji, ktorých dejiskom boli tiež Košice - neohrozili toto stretnutie a účasť bola bohatá. Zaoberali sme sa sľúbenými témami:

Osobný vzťah s Bohom a jeho vedenie v podnikaní
Úspešné vedenie pracovného teamu
Časté chyby podnikateľov
Ako nájsť nevyhnutnú rovnováhu - rodina, práca, zdravie

Kapitolu o chybách v podnikaní Martin podal humorným spôsobom použitím indiánskej múdrosti "Keď je kôň mŕtvy, zosadni z neho!"
Stretnutie bolo vyčerpávajúce, tematicky aj čo sa týka účastníkov. Zaznelo množstvo informácií, podnetov. Spolu s príjemnou atmosférou, obnovou a rozvíjaním vzťahov, otvorenou diskusiou a rozhovormi sa tento víkend stal prínosom a obohatením pre všetkých zúčastnených. V prípade záujmu a v rámci možností budeme pokračovať v týchto seminároch. Keďže viacerí z účastníkov prejavili záujem o pravidelné lokálne stretnutia, všetko sa pripravuje na ich realizáciu v dohľadnej dobe.

 

Posledná úprava Piatok, 22 November 2013 11:54