Lared

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Impulzy

Inšpirované rozhodnutia

E-mail Tlačiť PDF

Na začiatku  mojej pracovnej kariéry, keď som pracoval pre istého riaditeľa banky, som často potreboval vedenie a usmerňovanie v zaobchádzaní s určitými kritickými situáciami v banke. Môj šéf využil tieto príležitosti k tomu, aby ma naučil a ukázal mi, ako robí obchodné rozhodnutia, a ako mu Biblia pomáha robiť správne rozhodnutia.
Pri mnohých príležitostiach sa odvolával na nejaký biblický verš alebo princíp z Biblie a potom mi pomáhal použiť ho v mojej konkrétnej situácii.
Nepokúšal sa obrátiť ma alebo mi nanútiť svoju vieru. Len mi skutkami a slovami ukazoval, ako mu pravdy a princípy Bibllie slúžili ako základ pre vykonávanie jeho zamestnania a v jeho zodpovednosti, ktorú niesol za svojich zamestnancov, klientov a akcionárov.

Čítať celý článok...
 

Porozumenie v dobe

PDF

Rick Boxx

Keď som jedného času s mojím priateľom Jerrym robil poradenstvo, Jerry sa podelil o jeden hlboký pohľad s Tomom – s jedným z našich klientov. Jerryho pozorovanie bolo jednoduché, ale dôležité: „Úspech je najväčšou prekážkou na ceste k veľkosti.“

Ako náhle sa radosť z úspechu ustáli, vysvetľuje Jerry, zvykne sa stávať, že lídri uveria, že úspechy sú výsledkom ich profesionálneho intelektu. V dôsledku toho začnú predpokladať, že ich úspech je večný. Myslia si, že akékoľvek rozhodnutie urobia, vždy bude prinášať väčší a väčší úspech. Ako sa tak však trhy a podmienky menia, úspešní ľudia môžu ľahko zaostať. Aby nezaostali, musia sa neustále snažiť pochopiť dobu, rozoznať, kedy dochádza k dôležitým zmenám a zodpovedajúcim spôsobom sa im prispôsobiť.

Niekedy sa v dnešnom svete zdá, že jediná vec, ktorá sa nemení, je skutočnosť, že veci sa menia – niekedy až závratnou rýchlosťou. Dostať sa do súčasného diania je vynikajúcou stratégiou, ak zaostávate za vašou vpred sa hrnúcou konkurenciou.

Zmena, samozrejme, nie je novým konceptom, hoci technológia a komunikácia určite zohrali úlohu pri urýchľovaní miery a rozsahu zmien. Biblia ponúka niekoľko múdrych pozorovaní o zmene a o tom, aké je dôležité na ňu ochotne a efektívne reagovať.

Čítať celý článok...
 

Bolesť - posol nutnej zmeny? (impulz)

E-mail Tlačiť PDF

Pred rokmi napísali Dr. Paul Brand a Philip Yancey knihu s názvom Bolesť: Dar, ktorý nikto nechce. Ak existovala kniha s primeraným názvom, tak to bola práve táto. Lebo kto z nás už len chce bolesti? Kto ich vyhľadáva? A predsa sú bolesti súčasťou nášho života tak ako slnko i vtáci.

Pre mňa najčastejšiu bolesť predstavujú bolesti hlavy, ktoré sa opakovane vracajú. Nie sú to ľahké, rušivé ale oslabujúce bolesti, ktoré mi často bránia v tých najjednoduchších aktivitách. Pred rokom som za jeden mesiac musel užiť sedem tabliet proti bolesti a uprostred ďalšieho mesiaca už o šesť viac. Potom som v časopise Wall Street Journal čítal článok s názvom „Ste tým, čo nejete“. Po prečítaní som si uvedomil, že možno ja sám prispievam k svojim bolestiam.
Odvtedy sa vyhýbam pšenici (chlebu a výrobkom, obsahujúcim glutén), mliečnym výrobkom (mlieku, syrom, zmrzline atď.), vajíčkam, cukru, sóji, arašidom (a pritom milujem mimoriadne tučné arašidové maslo – čo je pravdepodobne jedným z dôvodov prečo je moje telo “mimoriadne tučné”) alebo bielym zemiakom.  Odkedy som začal s touto diétou, nemusel som si vziať ani jednu tabletku proti bolesti. Nemyslím si, že je to náhoda. Schudol som a fyzicky aj psychicky sa cítim lepšie.
Ako niekto múdry raz povedal, Boh nepremárni žiadnu bolesť. Ukázalo sa, že moje bolesti hlavy  v konečnom dôsledku viedli k tomu, že som prehodnotil svoje stravovanie, schudol, a fyzicky sa začal cítiť omnoho lepšie. Ako Brand a Yancey píšu vo svojej knihe, hoci by sme sa bolestiam najradšej vyhli, niekedy z nich dokonca profitujeme.

Čítať celý článok...
 

Vieš, kedy máš dosť? (impulz)

PDF

Možno ti tiež z času na čas napadne otázka: “Kedy (koľko) je dosť…?” Koľko je dosť z pohľadu príjmov; ktorý stupienok v kariére je ten, kedy si poviem, že stačí; koľko času mám venovať práci, ktorá má baví, aby to bolo v súlade s rodinným životom?
Zrejme každému z vás z času na čas napadli alebo napádajú tieto otázky.
Sám som zažil časy, kedy som kariéru postavil na prvý stupienok v rebríčku hodnôt, na ďalšom stupienku bol spoločenský život a až potom rodina - v tom čase len manželka, keďže sme detičky ešte nemali.

Trvalo to dlhší čas, kedy som si myslel, že všetko sa točí okolo mňa, že plány, ktoré som si predsavzal, vychádzajú. Aké jednoduché bolo nastaviť si životný štandard, ktorý ma lákal stále viac a viac míňať. Možno sa vám to nestalo, ale duch, ktorý je za celým materializmom, úspechom, honbou za bohatstvom, je veľmi prešibaný. Neustále nahovára, aký si šikovný, ako máš úspech vo vlastných rukách, ako môžeš mať stále viac a viac, a prečo si vôbec dávať nejaké hranice...
Až prišiel moment, kedy som zistil:
- že nemám čas na rozhovor s Bohom, že modlitby sa stávajú formálnou záležitosťou, sú stále plytšie a plytšie.
- že nemám čas na manželku a aj ten čas, kedy sme spolu, tak som myšlienkami v práci.

Čítať celý článok...
 

Zaškolujme dôkladne pracovníkov (impulz)

E-mail Tlačiť PDF

Mnoho klasických podnikov, pripravujúcich na povolanie klampiarov, stolárov, elektrikárov a iných remeselníkov, doteraz vzdelávalo v tom či onom povolaní budúce generácie.
Začiatočník pritom sprevádza už skúseného zamestnanca, aby sa naučil, čo a ako treba robiť, a učí sa tomu ako pozorovaním tak i tým, že sám priloží ruku k dielu.

V obchodnom a pracovnom svete sa používa podobná stratégia, hoci sa pritom len zriedka hovorí o “učňoch”. Namiesto toho sa toto vzdelávanie často deje formou mentoringu alebo praxe.
Mentoring môže mať rôzne formy a môže sa realizovať ako formálny program, ako časť niekoho úlohy alebo ako neformálny a na vzťah orientovaný proces. V každom prípade môže byť skúsený pracovník veľmi užitočný novému zamestnancovi v čase,  keď začína pracovať v nejakej firme.
Niekedy sa pritom vynorí otázka: “A čo je cieľom nášho mentoringu?” Je oprávnená, dokonca veľmi dôležitá, aby mentoring priniesol želaný výsledok.  Cieľom môže byť nielen príprava jednotlivca na jeho špeciálnu oblasť zodpovednosti, ale tiež pomôcť mu porozumieť firemnej kultúre a jej hodnotám a osvojiť si ich.

Čítať celý článok...
 


Stránka 1 z 9