Lared

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Zaujímavosti

Bratislava: Hodnoty v podnikaní

E-mail Tlačiť PDF

Dávame do pozornosti decembrovú konferenciu s názvom Hodnoty v podnikaní.
Hlavný príhovor bude mať kardinál Turkson, ktorý predstaví dokument Povolanie podnikateľa.
V panelovej diskusii budú podnikatelia z Čile, Argentíny, Nemecka a Slovenska hovoriť o prosperujúcich firmách, ako budujú firmu, aké majú zásady, ktoré hodnoty sú pre nich dôležité. Po panelovej diskusii bude nasledovať recepcia a priestor na neformálne rozhovory, aby ste všetci odchádzali povzbudení novými myšlienkami a so zážitkom, že ste stretli ľudí, ktorí vám rozumejú.
Konferencia sa uskutoční 1.12.2014 v Bratislave v hoteli NH Gate One v čase od 18.00 do 22.00 hod.

Pozvánku s detailným programom a informáciou, kde sa môžete registrovať, si môžete stiahnuť tu.

„Pokiaľ firma nevytvára zisk, fyzicky zanikne. Ak však existuje len pre zisk, zahynie ľudsky, spoločensky a duchovne. Zisk je ako potrava: organizmus ju musí prijímať, no nie je najvyšším
cieľom bytia. Zisk je dobrý služobník, ale zlý pán.“ kardinál Peter Turkson

 

Knižný tip

E-mail Tlačiť PDF

Peníze až na druhém místě
Cesta ke skutečné finanční svobodě
autori: Mark Lloydbottom, Howard Dayton
Vydavateľstvo: Návrat domů, 2013
cena: 9,45 EUR

Mnoho ľudí má problémy, ktoré súvisia s financiami, napríklad dlhy, ubíjajúce zamestnanie alebo príliš malé úspory. Na základe nedávno uskutočneného prieskumu bolo zistené, že k viac než polovici rozvodov dochádza v dôsledku finančných tlakov na domácnosť. Dusivý materializmus okráda ľudí o duchovný elán.

V knihe Peniaze až na druhom mieste sa dozviete, že Biblia nám o peniazoch hovorí veľmi veľa. Vo viac než 2300 veršoch popisuje všetko, čo potrebujeme vedieť o tom, ako zaobchádzať s peniazmi. V Biblii je možné nájsť detailný plán, ako spravovať svoje financie. Táto kniha je niele praktická, ale vďaka nej tiež zistíte, aký veľký vplyv na vaše hospodárenie s peniazmi má váš vzťah s Bohom.

možnosť objednania

 

Kniha: Finančná sloboda v praxi

E-mail Tlačiť PDF

Dávame do povedomia novú knihu, plnú praktických príkladov z reálneho života kresťana v oblasti financií, nakupovania, rodinného rozpočtu, pohľadu na peniaze v manželstve a v cirkvi atď. Kniha je určená pre kresťanov všetkých cirkví a spoločenstiev. Môžete si prečítať i niekoľko ukážok z knihy. Prehľad obsahu knihy a možnosť objednať si ju nájdete tu.
Autor knihy: Peter Vaľo
Cena: 3,-EUR

 

Kniha: Breviár etiky podnikania

autor: Gabriel Blaškovič
Breviár etiky podnikania ponúka čitateľovi vyše 660 aforizmov, citátov a myšlienok od viac ako 330 autorov z celého sveta, ktoré odkázali ľudia ľuďom v priebehu troch tisícročí. Pri výbere dal autor prednosť myšlienkam, ktoré majú podnikateľa zušľachťovať a robiť ho lepším, pretože všetky neduhy medzi ľuďmi a všetky spoločenské konflikty majú svoje korene v nedostatku morálky v našom každodennom živote. Čitateľ dostáva do rúk pomocníka, ktorý mu podľa jeho osobnej voľby naozaj denne, alebo vtedy keď to potrebuje, ponúka povzbudzujúce myšlienky, ktoré mu môžu svietiť na ceste pri jeho často neľahkých podnikateľských alebo životných situáciách. Kniha ponúka prameň pozitívnej energie pre vašu prácu, rodinu a vôbec pre život.
Viac informácií o knihe, jej cene a možnosti objednania nájdete tu.

 


Stránka 1 z 3