Lared

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Aktivity

Konferencia LaRED 2012

Sú pre teba hodnoty prioritou? Tak toto pozvanie je tu i pre teba! Možnosť prihlásiť sa na tohtoročnú konferenciu trvá do 16. mája 2012!
Tohtoročná celoslovenská konferencia pre podnikateľov, manažérov, ľudí vo vedúcich pozíciách a študentov sa uskutoční v dňoch 1. - 3. júna 2012 opäť v Liptovskom Jáne v Relax Hoteli AVENA.  Hlavnou témou stretnutia budú HODNOTY, KTORÉ MAJÚ BUDÚCNOSŤ. Pozvanie prispieť do programu seminármi a prednáškami prijali: Marián Kolník, Ondrej Garaj, Martin Maurer, Ján Košturiak, Peter Halušťok a Timo Plutschinski. Budeme sa baviť o hodnotách určujúcich náš život, o peniazoch, o čase, o tom, na čom záleží a čo pretrvá.
Ak ťa téma zaujala, môžeš si stiahnuť pozvánku so všetkými podrobnosťami (organizátor má právo upraviť v prípade potreby program) a tiež prihlášku. Informácie na Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. . Srdečne pozývame všetkých záujemcov aj s rodinami - deti budú mať počas prednášok a seminárov paralelný program. Tešíme sa na letné stretnutie.

 

Pozitívne spomienky (impulz)

Minulý rok som mal na starosti organizáciu jedného obchodného školenia. Jedným z prednášajúcich bol Peter Herschend, spoluzakladateľ Silver Dollar City, zábavného parku v americkom Missouiri. Počas toho, ako sme mu odovzdávali mikrofón, prišiel na pódium jeden muž z publika a odovzdal Petrovi malý darček. Bolo nezvyčajné, že poslucháč odovzdáva darček prednášateľovi a dokonca ešte pred prednáškou. Peter prekvapene a trochu váhavo otvoril balíček. Obsahoval fotoalbum s pestrými fotkami zo zábavného parku Silver Dollar City.
Ten muž vysvetlil, že táto fotokniha obsahuje všetky pekné spomienky jeho rodiny na mnoho návštev v tomto zábavnom parku. Táto rodina chcela týmito fotkami vyjadriť, ako veľmi si cení šťastné momenty a spomienky.
Vyšlo najavo, že toto gesto pasovalo k téme Petrovej prednášky o poslaní jeho firmy: „Vytvoriť spomienky na veci, ktoré by som chcel zažiť znova“. A priateľskosť tohoto účastníka konferencie zanechala spätne aj v rečníkovi presne takýto druh spomienok.

Nemalo by to byť cieľom aj našej práce, nášho podnikania, bez ohľadu na to, aký produkt predávame? Vyvolať spomienky na veci, ktoré by sme chcel zažiť znova.
Naša práca možno nebude zachytená na pekných fotografiách, ale mala by byť kvalitatívne tak hodnotná, aby ľuďom v hlave nadlho ostali pozitívne obrazy.

Čítať celý článok...
 

Tvorivosť sme "zdedili" po Bohu

Rozhodujúcim rozdielom medzi človekom a inými živými stvoreniami je naša kreativita. V Biblii sa píše, že nás Boh stvoril na svoj obraz, podľa seba. Takže od samotného začiatku bolo jeho zámerom, aby sme boli takí tvoriví ako je on tvorivý.
Nedávno som sa rozprával so svojím priateľom umelcom – maliarom - o umeleckých dielach, ktoré boli vytvorené jednotlivcom a o takých umeleckých dielach, ktoré boli vytvorené skupinov umelcov. Môj priateľ pracuje najčastejšie ako samostatný umelec, čiže sám. Tak ako ja pracujem ako samostatný fotograf. Iní sú súčasťou mojich projektov jedine ako objekty fotografovania. Sú dôležitou časťou procesu, ale kreativita spočíva predovšetkým v tom, že pri vytváraní obrázkov, fotografií používam svoju hlavu, oči a srdce. Fotoaparát je nástrojom vytvárania umeleckých diel rovnako ako štetec maliara alebo dláto sochára.

Čítať celý článok...
 

FEEDBACK z konferencie 2011

Chceme sa vám všetkým poďakovať za aktívny a veríme i úprimný prístup pri vyhodnocovaní konferencie v nedeľu dopoludnia. Je to veľmi dôležitý bod celej akcie, pretože len spätná väzba nám ukazuje, čo sa podarilo a čo nie, čo vás obohatilo a čo ste postrádali, čo vás posunulo ďalej a v čom ste čakali niečo viac. Všetci sa učíme celý život. Aj my organizátori sa pri príprave týchto celoslovenských stretnutí  učíme z roka na rok, čo robiť inak a lepšie. Sme radi, že ste prišli, vložili kúsok seba a prispeli k tomu, aby aj toto stretnutie malo zmysel a hodnotu. Prosíme o pochopenie a ospravedlňujeme sa za všetko, čo chýbalo, zlyhalo či nezodpovedalo vašim predstavám a očakávaniam. Veríme, že sa o rok opäť stretneme s mnohými z vás.
Vaše tipy na rečníkov, prípadne vhodné miesto konferencie, posielajte na adresu Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .
A teraz v skratke nahliadnutie do vášho spoločného vyhodnotenia tohtoročnej akcie...

Čítať celý článok...
 

O konferencii 2011

Tento rok sa celoslovenská konferencia pre kresťanských  podnikateľov, manažérov a ľudí v zodpovednosti konala v dňoch od 3. – 5. júna 2011 v hoteli pri Liptovskom Jáne. Začali sme už piatkovým obedom, aby sme bez stresu zvládli program a umožnili účastníkom dostatok času a priestoru aj pre rozhovory, budovanie a obnovovanie vzťahov. Stretlo sa nás dokopy 45. Menej ako vlani, pretože mnohým záujemcom z minulého roka nevyhovoval termín alebo im účasť nedovolili iné okolnosti. Tešíme sa však z nových účastníkov, ktorí medzi nás prišli po prvý raz. O deti bolo tradične dobre postarané, počas programu konferencie sa o ne starali naši animátori Ivka a Majo.
Téma tohtoročného stretnutia bola „Odvaha ísť inou cestou“. Rečníkmi podujatia, ktorí viedli jednotlivé prednášky a tiež nám dali nahlliadnuť do svojich osobných príbehov, skúseností, boli:

Čítať celý článok...
 


Stránka 6 z 7