Lared

  • Zväčšiť veľkosť písma
  • Predvolená veľkosť písma
  • Zmenšiť veľkosť písma
Aktivity

Tvorivosť sme "zdedili" po Bohu

Rozhodujúcim rozdielom medzi človekom a inými živými stvoreniami je naša kreativita. V Biblii sa píše, že nás Boh stvoril na svoj obraz, podľa seba. Takže od samotného začiatku bolo jeho zámerom, aby sme boli takí tvoriví ako je on tvorivý.
Nedávno som sa rozprával so svojím priateľom umelcom – maliarom - o umeleckých dielach, ktoré boli vytvorené jednotlivcom a o takých umeleckých dielach, ktoré boli vytvorené skupinov umelcov. Môj priateľ pracuje najčastejšie ako samostatný umelec, čiže sám. Tak ako ja pracujem ako samostatný fotograf. Iní sú súčasťou mojich projektov jedine ako objekty fotografovania. Sú dôležitou časťou procesu, ale kreativita spočíva predovšetkým v tom, že pri vytváraní obrázkov, fotografií používam svoju hlavu, oči a srdce. Fotoaparát je nástrojom vytvárania umeleckých diel rovnako ako štetec maliara alebo dláto sochára.

Čítať celý článok...
 

FEEDBACK z konferencie 2011

Chceme sa vám všetkým poďakovať za aktívny a veríme i úprimný prístup pri vyhodnocovaní konferencie v nedeľu dopoludnia. Je to veľmi dôležitý bod celej akcie, pretože len spätná väzba nám ukazuje, čo sa podarilo a čo nie, čo vás obohatilo a čo ste postrádali, čo vás posunulo ďalej a v čom ste čakali niečo viac. Všetci sa učíme celý život. Aj my organizátori sa pri príprave týchto celoslovenských stretnutí  učíme z roka na rok, čo robiť inak a lepšie. Sme radi, že ste prišli, vložili kúsok seba a prispeli k tomu, aby aj toto stretnutie malo zmysel a hodnotu. Prosíme o pochopenie a ospravedlňujeme sa za všetko, čo chýbalo, zlyhalo či nezodpovedalo vašim predstavám a očakávaniam. Veríme, že sa o rok opäť stretneme s mnohými z vás.
Vaše tipy na rečníkov, prípadne vhodné miesto konferencie, posielajte na adresu Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. .
A teraz v skratke nahliadnutie do vášho spoločného vyhodnotenia tohtoročnej akcie...

Čítať celý článok...
 

O konferencii 2011

Tento rok sa celoslovenská konferencia pre kresťanských  podnikateľov, manažérov a ľudí v zodpovednosti konala v dňoch od 3. – 5. júna 2011 v hoteli pri Liptovskom Jáne. Začali sme už piatkovým obedom, aby sme bez stresu zvládli program a umožnili účastníkom dostatok času a priestoru aj pre rozhovory, budovanie a obnovovanie vzťahov. Stretlo sa nás dokopy 45. Menej ako vlani, pretože mnohým záujemcom z minulého roka nevyhovoval termín alebo im účasť nedovolili iné okolnosti. Tešíme sa však z nových účastníkov, ktorí medzi nás prišli po prvý raz. O deti bolo tradične dobre postarané, počas programu konferencie sa o ne starali naši animátori Ivka a Majo.
Téma tohtoročného stretnutia bola „Odvaha ísť inou cestou“. Rečníkmi podujatia, ktorí viedli jednotlivé prednášky a tiež nám dali nahlliadnuť do svojich osobných príbehov, skúseností, boli:

Čítať celý článok...
 

Dopĺňaj a nevyprázdňuj! (impulz)

Príjmy a výdavky. Aktíva a pasíva. Tieto pojmy sú v obchodnom svete dobre známe a často používané. Ak sú naše príjmy vyššie než naše výdavky, ak dokážeme nahromadiť viac aktív než pasív, ak máme viac majetku než finančných záväzkov, tak obchody frčia pravdepodobne bez problémov. Vklady a odpisy z účtu – to sú bankové pojmy, ale môžeme ich použiť aj keď sa jedná o vzťahy. Doma či na pracovisku.
My všetci máme niečo, čo psychológovia nazývajú „emocionálnym zásobníkom“. A keď je tento zásobník plný, cítime sa spokojní a v pohode. Ak je prázdny, sme nespokojní a vystresovaní. Existuje veľa spôsobov, ako napĺňať tento pocitový zásobník človeka. Napríklad tak, že mu venujeme čas, pozornosť, a sme starostliví. Jednou z najlepších metód ako citlivo zaobchádzať s emocionálnymi potrebami druhého človeka je starostlivý a vhodný výber slov. Neláskavé a v nesprávnom čase použité slová môžu tento emociionálny zásobník rovnako rýchlo vyprázdniť.

Čítať celý článok...
 

Seminár v Košiciach

29. - 30. apríla 2011 sa v prednáškovej miestnosti zborového centra ECAV na Zvonárskej ulici 23 v Košiciach stretli podnikatelia a záujemcovia o pokračujúcu sériu seminárov
"Podnikanie podľa biblických princípov". Ani silná konkurencia - MS v ľadovom hokeji, ktorých dejiskom boli tiež Košice - neohrozili toto stretnutie a účasť bola bohatá. Zaoberali sme sa sľúbenými témami:

Osobný vzťah s Bohom a jeho vedenie v podnikaní
Úspešné vedenie pracovného teamu
Časté chyby podnikateľov
Ako nájsť nevyhnutnú rovnováhu - rodina, práca, zdravie

Kapitolu o chybách v podnikaní Martin podal humorným spôsobom použitím indiánskej múdrosti "Keď je kôň mŕtvy, zosadni z neho!"
Stretnutie bolo vyčerpávajúce, tematicky aj čo sa týka účastníkov. Zaznelo množstvo informácií, podnetov. Spolu s príjemnou atmosférou, obnovou a rozvíjaním vzťahov, otvorenou diskusiou a rozhovormi sa tento víkend stal prínosom a obohatením pre všetkých zúčastnených. V prípade záujmu a v rámci možností budeme pokračovať v týchto seminároch. Keďže viacerí z účastníkov prejavili záujem o pravidelné lokálne stretnutia, všetko sa pripravuje na ich realizáciu v dohľadnej dobe.

 

Posledná úprava Piatok, 22 November 2013 11:54
 


Stránka 6 z 7